Widzenie po operacji zaćmy

Jak szybko wraca widzenie po operacji zaćmy

widzenie po operacji zaćmy

widzenie po operacji zaćmy

Osoby, które przeszły lub są przed operacją zaćmy, chcą wiedzieć, kiedy poczują efekty, czyli kiedy wraca wzrok po operacji zaćmy? Złe widzenie po operacji zaćmy nie musi być powodem do niepokoju. Wzrok wraca z reguły bardzo szybko. Pacjent zazwyczaj widzi dobrze już na drugi dzień po operacji.

W niektórych przypadkach widzenie po operacji może być przejściowo zamglone. Stan ten ulega poprawie zazwyczaj po kilku dniach. Stabilizacja widzenia po operacji zaćmy następuje w większości przypadków do 5 tygodni od operacji. Po tym czasie możná już wypisać nowe okulary. W okresie kilku miesięcy od zabiegu – w pewnych okolicznościach mogą się pojawić niepokojące blaski i cienie wokół żródeł światła.

Zamglone widzenie po operacji zaćmy

zamglone widzenie po operacji zaćmy

Widzenie za mgłą, zamglone widzenie po operacji zaćmy

Zamglone widzenie po operacji zaćmy może być spowodowane obrzękiem rogówki po operacji. Obrzęk może się utrzymywać od około jednego tygodnia do 2 tygodni. Stopniowo jednak widzenie po operacji zaćmy poprawia się.

Jeżeli występuje obrzęk rogówki, może występować zamglone widzenie po operacji zaćmy. Należy jednak zachować spokój, ponieważ obrzęk rogówki to naturalna reakcja tkanek na zabieg operacyjny.

Widzenie za mgłą po operacji zaćmy może być spowodowane również wadą wzroku. Jeżeli podczas operacji zaćmy wszczepiana jest sztuczna soczewka, pacjent może potrzebować okularów do patrzenia na odległość. Bez okularów wzrok po operacji zaćmy może być zamglony.

Jeżeli zamglone widzenie po operacji zaćmy utrzymuje się dłużej niż 2 tygodnie po zabiegu należy bardzo dokladnie zbadać oko. Dobrze jest zgłosić się na tomografię siatkówki, aby ocenić, czy zamglone widzenie nie jest spowodowane innymi schorzeniami wzroku.

Nieostre widzenie po operacji zaćmy – Jakość widzenia po zabiegu

Nieostre widzenie po operacji zaćmy

Nieostre widzenie po operacji zaćmy

Nieostre widzenie po operacji zaćmy może być wynikiem obrzęku tkanki po zabiegu.

Większość pacjentów widzi ostro na odległość, jednak do czytanía i pracy na krótkie odległości muszą mieć okulary, ponieważ w wyniku wymiany soczewki oko traci zdolność akomodacji na bliskie odległości. W takiej sytuacji może występować nieostre widzenie po operacji zaćmy.

Zdecydowana większość pacjentów uzyskuje zadowalające efekty i zmiany w widzeniu po jednej operacji. Ze względu na zmienność biologiczną oka i inne czynniki nie ma możliwości zagwarantowanía „ilości dioptrii” lub innego funkcjonalnego widzenia „chcę po operacji widzieć ten i ten punkt w taki, a taki sposób’ w wyniku wykonanego zabiegu.

W przypadku niespodziewanych pooperacyjnych odchyleń w widzeniu – możliwe jest ich usunięcie poprzez laserowy zabieg refrakcyjny na powierzchni rogówki (nie objęte ubezpieczeniem zdrowotnym) lub wymiany soczewki wewnątrzgałkowej.

Zobacz także:Źródła: Portal ABCZdrowie

Widzenie po operacji zaćmy
1.9 (38.65%) 74 głos[ów]